SREBRENICA: NOGOMET, SPORT I PRIJATELSTVO

August 26, 2008 at 9:51 pm Leave a comment

Sta reci:malo igre, mnogo golova i bez teze povredjenih, utakmica nije izneverila nasa ocekivanja.

Utakmica koja je odrzana izmedju timova ozenjenih i neozenjenih odrzana je u sportskoj i fer atmosferi. Ekipe su bile sastavljene od lokalnih stanovnika, medju kojima su bili i clanovi lokalne uprave i gostiju iz Italije.

Kako to obicno biva na ovakvim utakmicama revijalnog tipa, i ova je obilovala mnostvom golova koji nisu bili kruna neke kreativne igre, vec pre necega sto bi se moglo nazvati bezglavom jurnjavom po livadi(terenu). Na poluvreme se otislo sa rezultatom 3:2 u korist ozenjenih, a u malobrojnoj publici se, na svu srecu, niko nije onesvestio od “uzbudjenja” koje su doziveli gledajuci ovu utakmicu.

Drugo poluvreme je takodje zavrseno rezultatom 3:2, ali u korist neozenjenih, pa su pobednika odlucili penali. U “sutevima sa bele tacke” bili su uspesniji igraci ekipe ozenjenih, koji su, da li zbog urednijeg zivota i ishrane koje uzivaju u braku, bili snazniji i vise skoncentrisani nego neozenjeni momci, te su dobili utakmicu sa 4:2.